„Haldex“ yra visame pasaulyje veikianti Švedijos įmonė, savo padalinius įsteigusi 19 šalių. „Haldex“ kuria ir teikia patikimus ir novatoriškus sprendimus, skirtus saugumui, transporto priemonių dinamikai ir aplinkosauginiam tvarumui pasaulinėje komercinių transporto priemonių pramonėje pagerinti. Esame vieni iš pasaulyje pirmaujančių stabdžių ir pakabos sistemų tiekėjų, be to, kuriame naujas technologijas, skirtas elektriniam ir savivaldžiam transportui.

Pasaulinės rinkos lyderis
Didžiausią mūsų produktų asortimento dalį sudaro sunkiasvorėms transporto priemonėms skirti stabdžiai ir pneumatinių pakabų sistemos. Esame rinkos lyderiai keliose produktų kategorijose, kurių viena yra būgniniams stabdžiams skirti reguliatoriai. „Haldex“ gaminiai sėkmingai perima rinkos dalį besivystančiose srityse, pavyzdžiui, diskiniai stabdžiai buvo pripažinti už savo novatorišką dizainą. Šie ir kiti su ratais susiję komponentai sudaro „Foundation Brake“ gaminių grupę, o pneumatinių pakabų komponentai, pavyzdžiui, ABS, EBS ir oro džiovintuvai, sudaro „Air Controls“ gaminių grupę.

„Haldex“ pasaulyje
„Haldex“ prekiauja, atlieka tyrimus, plečiasi ir gamina. Mes turime biurų 19 valstybių ir gamybos cechų Švedijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Kinijoje, Indijoje, Brazilijoje, Meksikoje ir JAV. Daugiau nei pusė visų gaminių parduodama Šiaurės Amerikoje, trečdalis Europoje, taip pat Azijoje ir Pietų Amerikoje.


Gaminių pirmavimas
Tikėtina, kad kiekvienas „Haldex“ sukurtas arba įtrauktas į turimų gaminių sąrašą gaminys pirmaus savo srities rinkoje. Šie gaminiai turi turėti patrauklią atsarginių dalių rinkos pasiūlą, taip užtikrindami įplaukas daugybę metų.
Norint tapti rinkos lyderiu privalomas novatoriškumas ir gilios pirkėjų verslo įžvalgos. Kuriant vertę pirmenybė teikiama saugumui, poveikiui aplinkai ir visoms išlaidoms, susijusioms su nuosavybe. Šiose srityse gaminių novatoriškumas prisideda prie pirkėjų verslo naudos. Būtina suprasti ir rinką norint sukurti tiek gaminių, kad jie būtų pelningi.

Kadangi automobilių pramonėje pristatymo laikas yra ilgesnis, ateities technologijų tendencijos yra ypač aktualios. Tai, kas nutiks automobilių pramonėje per ateinančius 10–15 metų, turės tiesioginių padarinių šiandienos gaminių gamybos įvaizdžiui.

Pirmaujantys gaminiai reikalauja dėmesio. Mes siekiame investuoti savo išteklius ten, kur jie ne tik sukuria daugiausiai vertės kurdami strategiją pagal sėkmingiausias prekybos sritis šiandien. Mūsų ištekliai nukreipti į projektus, kurie turi įtakos, o ne į išskleistus po daugybę sričių projektus. Mes privalome užtikrinti, kad mūsų plėtros inžinieriai turėtų tinkamus įgūdžius, kad suprastų ir pagamintų reikiamus gaminius, esančius rinkoje, ir numatyti, kurti produktus ateičiai.

Atsarginių dalių rinkos plėtra
Atsarginių dalių rinkoje klientų poreikiai keičiasi pagal jų transporto priemonės amžių. Pirmus kelerius metus paklausesnės didelio patvarumo detalės. Kuo senesnė transporto priemonė, tuo dažniau keičiasi jos savininkai, be to, taip, kaip anksčiau, neskiriama dėmesio detalių patvarumui. Siekiama padidinti įplaukas iš pelningesnės atsarginių dalių rinkos naudojant platesnę pasiūlą ir taikant naujas technologijas, pavyzdžiui, prekybą internetu.

„Haldex“ yra aukščiausios kokybės gaminių tiekėjas, pritraukiantis savininkus, kurie teikia pirmenybę aukštai kokybei ir aptarnavimui firminėse dirbtuvėse. „Haldex“ kokybės supratimas ir žinios gali būti išplėstos įtraukiant gaminius, kurie yra lygiai tokios pat aukštos kokybės, bet naudojami trumpiau. Mes siekiame paįvairinti savo gaminius ir būti patrauklesni ilgą laiką naudodami transporto priemonę. Pirmenybė teikiama įsigijimui, kaip būdui įtraukti papildomų gaminių, ir buvo svarstoma dėl kelių įsigijimo tikslų, bet kol kas dar neįvykdyta.

Įvairinant gaminius buvo svarbu žengti su „Premium“, „Value“ ir „Reman“ linijomis, šie gaminiai buvo pristatyti 2016 m. pavasarį. „Value“ linija apima nebrangius gaminius, kurių specifikacijos yra kuklesnės. „Reman“ linijos restauruoti gaminiai yra ekologiškesni ir kainuoja mažiau nei aukščiausios kokybės gaminiai.

„Grau“ ir „Midland“ prekės ženklai buvo pristatyti kaip gaminiai, kurie nurodo tikslias savo savybes. Žingsnis atsarginių dalių rinkos prieinamumo paprastinimo link buvo internetinės prekybos sprendimai, kurie per metus buvo pristatyti Europoje ir Šiaurės Amerikoje. Apie kitus skaitmeninius pasiūlymus nuolatos svarstoma plečiant paslaugų tinklą.

Dėmesys klientams
Siekiama augti greičiau, nei auga rinka, bet su sąlyga, kad klientai bus labiau patenkinti. Bendradarbiauti su „Haldex“ turi būti lengva. Jūs, kaip mūsų klientas, bendraujate su žmonėmis, kurie supranta jūsų verslą, kurie nori prisidėti prie jūsų sėkmės ir sukurti tvirtus bei ilgalaikius santykius. „Haldex“ skatina verslumą, o tai reiškia novatoriškumą, aktyvumą ir sugebėjimą atpažinti rinkos galimybes. Mes pritaikome savo organizacijos dydį savo naudai.

Mes, kaip greita ir lanksti organizacija, galime prisitaikyti prie savo klientų, suteikdami itin puikių paslaugų, kurios išskiria „Haldex“ iš kitų.
Su savo originalios įrangos gamybos klientais mes kuriame asmeniškus ir strategiškus santykius. Bendri plėtros projektai yra vykdomi su didžiausiais klientais ir mes glaudžiai dirbame su jų veikla. Atsarginių dalių rinkos klientai turi kitokių poreikių ir reikalauja patogios prieigos prie plataus gaminių pasirinkimo. Tad mes privalome taikyti skirtingas strategijas ir vidinius įrankius aptarnaudami skirtingus klientus ir palengvindami bendradarbiavimą su savo klientais, efektyviai išnaudodami savo pačių išteklius.

Veiklos meistriškumas
Efektyvumas, išlaidų suvokimas, aukštas saugumo lygis, tikslumas ir kokybė yra būtinos sąlygos siekiant gamybinės lyderystės ir sutelkiant dėmesį į klientą. Veiksmingi būdai taupant laiką ir energiją tobulinant produkciją, kuriant santykius su klientais ir teikiant puikias paslaugas. Kokybė kiekviename žingsnyje – nuo produkcijos, tiekėjų paieškų ir išlaidų stebėjimo iki kompetencijos ugdymo ir įdarbinimo. Nuolatinis efektyvumo gerinimas ir išlaidų mažinimas yra išgyvenimo klausimas industrijoje, kurią nuolatos slegia kainos. Kitaip tariant, veiklos meistriškumas yra būtina sąlyga konkurencingumui mūsų pramonės srityje.

Dialogo užmezgimo kultūra
Tikslas yra sukurti geresnę darbovietę su aukštu pasitenkinimo darbu lygmeniu. Per pastaruosius kelerius metus mes vis labiau stengėmės darbovietės kultūros, vertybių ir lyderystės srityse. Aukšti etikos ir moralės reikalavimai yra būtini kuriant geresnę darbo vietą. Sveika kultūra, kuri įkvepia, išbando ir skatina darbuotojus, buvo papildyta penkiais elgesio būdais, kuriuos mes vadiname 5C, nes jie visi prasideda C raide (anglų kalboje) – sujungti (suprasti bendrą vaizdą ir tinklą), bendrauti (visuotinai ir lokaliai), bendradarbiauti (įstaigos masteliu), mokinti(s) (padėti sau ir kitiems) ir kurti (kurti galimybes). Šie elgesio būdai yra naudojami kaip kasdienis priminimas dialogui užmegzti įstaigos viduje sprendžiant problemas, bandant suprasti bendrą vaizdą ir stiprinant bendruomenės dvasią.

Mūsų lyderių vaidmuo yra sukurti galimybes visiems išnaudoti savo potencialą ir dirbti vardan bendrų Grupės tikslų. Nuo 2015 m. pristatėme bendrą savo vadovų raidos ir įvertinimo struktūrą. „Haldex Bridge Leadership Framework“ („Haldex“ vienijančios lyderystės sistema) apibrėžia svarbiausias, mūsų nuomone, veiksmingos lyderystės charakteristikas: sugebėjimas bendrauti ir suprasti verslo viziją, pasiekti rezultatų, skatinti gerinimo programas, lavinti save ir komandą, būti pasaulinės komandos žaidėju ir būti atsakingam. Vienijančios lyderystės sistemoje mūsų 5 C yra itin svarbios ir didelis dėmesys skiriamas dialogo užmezgimui įstaigos viduje ir išorėje.

Naujos technologijos taip pat leidžia kurti skirtingas darbo aplinkas, kurios prisitaiko prie darbuotojų norų ir aplinkybių. Tai yra dar svarbiau dirbant pasaulinėje rinkoje, kur bendradarbiavimas tarp šalių ir skirtingų laiko juostų yra būtinas.